Přenosné elektronické lupy z projektu Vy rozhodujete, my pomáháme

V rámci Moravskoslezského kraje provozujeme ve čtyřech střediscích (Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Nový Jičín) půjčovny kompenzačních pomůcek pro slabozraké a nevidomé. Díky projektu Vy rozhodujete, my pomáháme jsme je mohli doplnit o 3 přenosné elektronické lupy nové generace, tak aby si klienti mohli bezplatně vyzkoušet i nejnovější technologii pro zrakově postižené.

 

Přenosná lupa nové generace se skvělým obrazem. Výdrž baterie zvýšená až na více než 4 hodiny provozu umožňuje používat lupu i na cestách. Doma je možné s pomocí HDMI výstupu připojit lupu k televizi pro ještě větší zvětšení a pohodlnější čtení.

Systém dvou kamer umožňuje přepínat zvětšování blízkých předloh se snímáním na dálku. Potřebujete přečíst vzdálenější text? Lupa v režimu na dálku vám obraz přiblíží a funkce zmrazení obrazu umožní pohodlné prohlížení snímku bez nutnosti lupu neustále držet a směrovat k předloze.

Máte li rádi hudbu, lupa umožňuje přehrávání mp3, zkopírovaných z počítače. Na cesty pak nepotřebujete další zařízení.

Lupa umožňuje zatmavit kraje obrazu tak, aby byl zobrazen jen jeden zvětšený řádek a obraz nerušil okolní text. Zatmavení je možné vodorovně nebo svislé.

 

 

Přizpůsobení