Benefiční koncert v Kostele svatého Václava v Opavě/ pátek 24.11.2017

Benefiční koncert na pomoc lidem se zrakovým postižením se koná již tento pátek v Kostele svatého Václava v Opavě. Na varhany a klavír zahraje Petr Bazala, prakticky nevidomý klavírista a skladatel, mistr světa ve hře na klavír. 

Slavnostní koncert v bývalém dominikánském kostele nabídne mimo jiné vystoupení kytarového dua a Kytarového kvarteta EMKK ZUŠ Václava Kálika v Opavě (vítězky krajských, národních a mezinárodních soutěží)se zpěvem Barbory Larischové.

Hlavní hvězdou koncertu na varhany a akordeon je klavírní virtuóz a pedagog z Valašského Meziříčí Petr Bazala, který se narodil s těžkou oční vadou a je prakticky nevidomý. I přesto má na svém kontě zlatou medaili z Mistrovství světa ve hře talentů WCOPA World Championships of Performing Arts – WCOPA, která se před pěti lety konala v americkém Hollywoodu.

Mimo jiné je také skvělý skladatel. Skládá pro klavír, akordeon, cimbál i pěvecké sbory, pro varhany i smyčcový orchestr. Studuje na Konfuciově institutu Univerzity Palackého v Olomouci čínštinu a kromě toho proniká do tajů hry na čínské housle Er Hu. Jeho skladby hrají na prestižních koncertech, často také na celostátních i mezinárodních soutěžích Je také specialista na výuku talentovaných handicapovaných dětí.

Koncert se koná v pátek 24. listopadu v 18.00 hodin a vstupné je dobrovolné.

 

Celý výtěžek i díky podpoře statutárního města Opava, které bezplatně propůjčilo prostory kostela pro konání koncertu je věnován na pomoc zrakově postiženým dětem a dospělým osobám v našem kraji.

 

Záštitu nad koncertem převzal primátor města Opavy Ing. Radima Křupala

Poděkování za podporu patří Statutárnímu města Opava,  Opavské kulturní organizaci p.o. a Základní umělecké škole V. Kálika v Opavě.

Finančně koncert podpořila v rámci programu „Benefice s Divokými husami“ Nadace Divoké husy

Přizpůsobení